• Godziny Otwarcia Pon - Pt: 7:00 - 20:00 Sobota: 8:00 - 15:00

Smart AUCI

Od wielu lat angażujemy się w innowacyjne projekty badawcze, które obok badań laboratoryjnych, stanowią bardzo ważny element naszej działalności.

Utworzyliśmy specjalny Dział Badawczo-Rozwojowy, którego głównym zamierzeniem jest prowadzenia prac rozwojowych nad innowacyjnymi rozwiązaniami medycznymi.

Aktualnie w ramach programu strategicznego Narodowego Centrum Badań i Rozwoju - „Profilaktyka i leczenie chorób cywilizacyjnych” – STRATEGMED, realizujemy projekt: "Nowoczesne protezy odprowadzające mocz dla pacjentów z rakiem pęcherza moczowego poddanych bezkontaktowym minimalnie inwazyjnym operacjom onkologicznym wycięcia pęcherza moczowego".

 Wykonawcą projektu jest konsorcjum, w skład którego wchodzą:

  • - Laboratorium Vet-Lab Brudzew
  • - Zakład Medycyny Regeneracyjnej Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy
  • - Instytut Biopolimerów i Włókien Chemicznych z Łodzi
  • - Wytwórnia Sprzętu Medycznego GALMED Katarzyna Meger z Bydgoszczy,
  • - Specjalistyczny Szpital Miejski im. M. Kopernika w Toruniu i Instytut Podstawowych Problemów Techniki PAN z Warszawy.

Przy realizacji projektu wykorzystujemy najnowsze osiągnięcia inżynierii tkankowej, zajmującej się wytwarzaniem funkcjonalnych zamienników uszkodzonych tkanek lub całych narządów. Głównym założeniem projektu jest konstrukcja sztucznej wstawki odprowadzającej mocz u pacjentów, którym z powodu nowotworu usunięto pęcherz moczowy .

Projekt składa się z trzech głównych faz badawczych: laboratoryjnej, przedklinicznej oraz klinicznej. Pomyślna weryfikacja wszystkich założeń projektu pozwoli na rejestrację gotowego produktu leczniczego- sztucznej wstawki odprowadzającej mocz.

Newsletter

Zapisz się do newsletter i bądź na bieżąco z nowościami .

 Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez spółkę/firmę Aga Vet przekazanych przeze mnie w formularzu danych osobowych dla celów marketingu oraz promocji produktów i usług spółki/firmy Aga Vet przesyłania ofert i informacji handlowych oraz newsletterów .


 Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Aga Vet drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie w formularzu adres e-mail informacji handlowych, dotyczących produktów i usług oferowanych przez Aga Vet w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (t.j. Dz. U z 2020 r., poz. 344 ze zm.). Przyjmuję do wiadomości, że zgoda ma charakter dobrowolny i może być w każdym czasie odwołana  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Aga Vet w celu marketingu bezpośredniego dotyczącego produktów i usług oferowanych przez spółkę Aga Vet wykonywanego przy użyciu telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących, zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 2460 ze zm.). Przyjmuję do wiadomości, że zgoda ma charakter dobrowolny i może być w każdym czasie odwołana