• Godziny Otwarcia Pon - Pt: 7:00 - 20:00 Sobota: 8:00 - 15:00

Serologia bydło

Badania serologiczne to niezbędna pomoc w diagnostyce chorób zakaźnych zwierząt i doskonałe narzędzie do zarządzania stadem przez hodowców i lekarzy weterynarii. Ta gałąź diagnostyki weterynaryjnej szczególnie polecana jest w wielkotowarowej produkcji zwierząt, która wymaga stałego monitorowania stanu zdrowia, oceny wartości biologicznej tj. określenia obecności i poziomu przeciwciał matczynych, oceny skuteczności stosowanych szczepionek, szybkiego rozpoznawania chorób lub diagnozowania różnicowego.

Regularne badania serologiczne pozwalają na:

  • szybkie i precyzyjne rozpoznanie wielu chorób.
  • określenie poziomu przeciwciał matczynych i dobranie odpowiedniego programu szczepień.
  • rejestrowania poziomów przeciwciał w stadach rodzicielskich.
  • ocenę odporności poszczepiennej i ocenę techniki szczepień.
  • obniżenie kosztów produkcji i poprawę stanu zdrowia stada.

BADANIA SEROLOGICZNE BYDŁA

Kierunek badania Materiał
Infectious Bovine Rhinotracheitis (IBRgB)
  • Krew należy pobierać do probówek o minimalnej pojemności 1,5ml typu Eppendorf lub do probówek próżniowych; ilość pobranej krwi powinna wypełniać 3/4 probówki
  • Celem dobrego i szybkiego wykrzepienia krwi, probówki należy umieścić w temperaturze pokojowej na okres od 1 do 2 godzin; po wydzieleniu się surowicy, należy ją przelać do jałowych probówek Eppendorfa ze szczelnym zamknięciem i przechowywać w temperaturze od 2 do 8°C.
  • Badania zaleca się wykonywać na ilości 10% sztuk stada
Infectious Bovine Rhinotracheitis (IBRgE)
Bovine Viral Diarrhea Virus (BVD/MD)
Bovine Viral Diarrhea Virus Antigen (BVD - antygen)
Bovine Leukosis Virus (BLV)
Brucella sp. (brucelloza)
Lawsonia Intracellularis (adenomatoza)
Choroba Johnego (paratuberkuloza)
Neospora Caninum (neosporoza)
Profil oddechowy – BVD, IBR, Adenowirus Type 3 (BAV-3), Bovine Parainfluenza Virus 3 (PI3), Bovine Respiratory Syncytial Virus (BRSV)

Newsletter

Zapisz się do newsletter i bądź na bieżąco z nowościami .

 Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez spółkę/firmę Aga Vet przekazanych przeze mnie w formularzu danych osobowych dla celów marketingu oraz promocji produktów i usług spółki/firmy Aga Vet przesyłania ofert i informacji handlowych oraz newsletterów .


 Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Aga Vet drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie w formularzu adres e-mail informacji handlowych, dotyczących produktów i usług oferowanych przez Aga Vet w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (t.j. Dz. U z 2020 r., poz. 344 ze zm.). Przyjmuję do wiadomości, że zgoda ma charakter dobrowolny i może być w każdym czasie odwołana  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Aga Vet w celu marketingu bezpośredniego dotyczącego produktów i usług oferowanych przez spółkę Aga Vet wykonywanego przy użyciu telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących, zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 2460 ze zm.). Przyjmuję do wiadomości, że zgoda ma charakter dobrowolny i może być w każdym czasie odwołana